Autobusová doprava

Dopravní omezení

1.9.2019 - 6.10.2019 III.etapa budování autobusového terminálu Blahoslavova,lázně

Jednosměrná uzavírka ulice Blahoslavova ve směru na Vápenici. Objízdná trasa bude vedena přes Újezd. Ve směru z AN budou obsluhovány všechny zastávky dle JŘ, zastávka Blahoslavova,lázně bude na náhradním umístění směrem ke křižovatce s Plumlovskou ulicí.  Ve směru na AN nebudou obsluhovány zastávky Poděbradovo nám., Blahoslavova,lázně, Vápenice, Plumlovská,sídl., Plumlovská. Náhradní zastávky budou Újezd (1, 4, 5, 6, 9, 11), Vápenice (32) a Žeranovská (5, 6, 9, 32).

Podrobný popis omezení na jednotlivých linkách a trasování objížděk viz ZDE

Upravené JŘ dotčených linek s vyznačením objízdných tras:

Linka č.1     Linka č.11     Linka č.4     Linka č.5     Linka č.6     Linka č.9     Linka č.32  

____________________________________________________________________

1.7.2019 - 31.10.2019 Jednosměrná uzavírka ulice Kojetínská v Prostějově ve směru do centra

Od 1.7. do 31.10.2019 bude uzavřena ulice Kojetínská ve směru do centra. Zastávky MHD budou obslouženy po objízdných trasách s výjimkou zastávky Prostějov,železárny ve směru do centra, tato nebude obsluhována a náhradní zastávka bude Prostějov,A.S.A.

____________________________________________________________________

25.6.2019 - do odvolání Přesun zastávek Prostějov,Hliníky na ulici Fanderlíkovu

Z důvodu rekonstrukce ulice Plumlovské a následně budování nového autobusového terminálu na Floriánském náměstí budou zastávky příměstských linek Prostějov,Hliníky přesunuty na ulici Fanderlíkovu.

____________________________________________________________________

1.4. - do odvolání Částečná uzavírka komunikace Určice

Autobusy budou projíždět stavbou i ve směru na Alojzov. Po dobu stavby nebude obsluhována zastávka Určice,pošta, bude obsluhována na náhradním umístění u Hasičské zbrojnice.  Opatření platí do odvolání.

___________________________________________________________________________

18.3. - 25.8.2019  Úplná uzavírka Plumlovské ulice v Prostějově ve směru do centra

PRODLOUŽENO DO 27.10.2019

Dojde k přetrasování autobusových linek ve směru do centra a nebudou obsluhovány zastávky Plumlovská,sídliště a Plumlovská (náhradní zastávka - nemocnice). Zastávka Plumlovská,sídliště ve směru k nemocnici bude posunuta směrem k čerpací stanici. Autobusy MHD pojedou po objízdných trasách a na svou trasu se vrátí na zastávkách Blahoslavova,lázně (5,6,9,32) a Palackého (2,21). Příměstské linky budou rovněž vedeny po objízdné trase, nebudou obsluhovat zastávky Plumlovská,sídliště a Blahoslavova,lázně (náhradní zastávka bude zřízena na ulici Fanderlíkova).

Podrobnosti ZDE

___________________________________________________________________________